Visagino "Gerosios vilties" progimnazija
LT | RU | EN
Apie mokyklą
Struktūra ir kontaktai
Bendruomenė
Veikla
Tvarkaraštis
Pasiekimai
Paslaugos

Loading

Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazija

Teisinė forma Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Adresas Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
Įm. kodas 190243095
Registras Valstybės įmonės Registrų centro Utenos filialas
Tel. (8 386) 31671
Tel./Faks. (8 386) 31048
El. paštas jolanta.bartkuniene@vgvp.lt

PRIIMAMOJO DARBO GRAFIKAS

I - IV: 8.00 - 17.00

V: 8.00 - 16.45

Pietūs: 12.00 - 12.45


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Marry a Russian Woman contador de visitas счетчик посещений
Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pasveikinta ir Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos moksleivė Anastasija Gerasimova

2018 m. vasario 1d. Etninės kultūros globos tarybos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės organizuoto konkurso "Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje"  nugalėtojai buvo pagerbti ir pasveikinti diplomais ir atminimo dovanėlėmis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame renginyje.

Juos sveikino Tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė, PLB pirmininkė Dalia Henke, konkurso sumanytojas Tarybos narys Virginijus Jocys. Apdovanojimų šventėje mintimis apie tautinį drabužį, dainas ir artėjančią Lietuvos valstybės Nepriklausomybės šimtmečio sukaktį pasidalino lietuvių liaudies folkloro dainininkė Veronika Povilionienė, išgirdome ne tik jos dainas, bet ir finalininkų pasisakymus.

Rudenį dalyvauti konkurse buvo pakviesti ir gyvenantieji Lietuvoje, ir toli už jos ribų – visi, kam tautinis kostiumas yra svarbus etninės, regioninės, asmeninės tapatybės simbolis ar brangi šeimos relikvija. Dėmesys jam 2017 metais buvo didžiulis.

Iš konkursui atsiųstų 29 istorijų, aštuonios įvertintos kaip įdomiausiai pateiktos, labiausiai pamokančios, nuoširdžiausiai parašytos. Visi atsiųsti pasakojimai – puikus įrodymas, kad tautinis rūbas yra giliausių prasmių, šilčiausių išgyvenimų ir prisiminimų kupinas simbolis, padedantis kurti šeimos, bendruomenės ir tautos bendrystę, suteikiantis iškilmingumo mums ir mūsų šventėms, taurinantis ne tik žmogaus išorę, bet ir vidų.

Už įdomiai, intriguojančiai, jautriai parašytą, pamokančią ir įkvepiančią istoriją diplomu apdovanota ,,Gerosios vilties“ progimnazijos mokinė Anastasija Gerasimova ir ją įkvėpusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Marija Kirkienė. Rašiusiųjų istorijos - puikus įrodymas, kad tautinis rūbas suteikia mūsų šventėms iškilmingumo ir orumo. Geriausi pasakojimai bus išspausdinti žurnale ,,Pasaulio lietuvis“, vienas iš jų - Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos septintokės Anastasijos Gerasimovos.

Trys konkurso dalyviai iš kitų miestų įvertinti už itin atsakingą požiūrį į tautinio drabužio komplektavimą. Jų tautiniai kostiumai pripažinti kaip atitinkantys etnografinio regiono kostiumo principus, teisingai pasiūti ir tinkamai papuošti.

Antroje renginio dalyje buvome pakviesti į ekskursiją po Martyno Mažvydo biblioteką, lydimi gidės susipažinome su atsinaujinusiomis bibliotekos erdvėmis ir paslaugomis, sužinojome pastato istoriją, reikšmingų istorijos faktų ir tai, kad siūloma daug naujų veiklos rūšių. Turėjome galimybę išvysti naujai įrengtas mokslo, parodų ir muzikos erdves, žavėjomės Martyno Mažvydo skulptūra bei dailininko Antano Garbausko sukurtu spalvoto stiklo vitražu

Dėkojame Tarybai už suteiktą galimybę dalyvauti puikiame renginyje.

Su istorijomis susipažinti galima Etninės kultūros globos tarybos svetainėje.

  2018-02-06
(Perskaitė: 223)
© 2008–2018 Visagino „Gerosios Vilties” progimnazija
Paskutinė svetainės atnaujinimo data 2017-11-13